(+421) 944000417

(+421) 948098418

mirec@mirectransport.eu

 

Často kladené otázky

Je možné vyzdvihnúť objednanú zásielku priamo u mňa doma?

Keďže sa vždy snažíme vyhovieť Vašim požiadavkám, preberanie Vašich zásielok sa realizuje u Vás doma alebo na vopred dohodnutom mieste. Podobne je to i pri odovzdávaní zásielky, ktorá prebieha na adrese prijímateľa. Obe strany pred tým telefonicky oslovujeme a dohodneme spolu najlepšie vyhovujúci čas.

Môžete vyzdvihnúť zásielku aj večer?

Samozrejme je to možné, nakoľko všetko záleží od Vášho času. Chápeme, že si kvôli preprave nebudete vyberať voľno v zamestnaní, preto sa dokážeme po dohovore časovo prispôsobiť Vašim požiadavkám a možnostiam.

>>>Za akých podmienok je možné dovážať cigarety a alkohol do anglicka?<<<

Množstvo alkoholu, cigariet, či cigár, ktoré do Anglicka doveziete, v podstate nie je nijako ohraničené. Ak však prekročíte určité limity, budete musieť pri preprave vysvetliť, aký je účel dovozu.

Ak tieto limity prekročíte, pripravte sa na otázky pri dovoze na hraniciach. V prvom rade budete musieť dokázať, že sa s dovážaným tovarom nechystáte obchodovať. Ak by ste tak urobili, hrozí vám trest odňatia slobody v dĺžke až 7 rokov! Pripraviť by ste si mali tiež odpovede na tieto otázky:

 -Aký typ a počet tovaru prenášate? Odpovedzte v každom prípade presne a pravdivo.

- Zaplatili ste za tento tovar? Odporúčame uschovať si všetky doklady o zaplatení a pri colnej kontrole ich mať k dispozícii. Tu tiež platí, že za dané tovary musíte zaplatiť daň v krajine, kde ste ich zakúpili. V Anglicku už za ne daň nebudete musieť platiť.

- Prečo ste tieto tovary zakúpili a prevážate ich? Kúpili ste si ich pre osobnú spotrebu, prípadne ako dar.

- Ako často cestujete? A takisto ako často toto množstvo cigariet, či alkoholu, prevážate.

- Koľko zvyčajne fajčíte a pijete? Ak odpoviete, že nefajčíte, prípadne vôbec nepijete, pri kontrole vám zrejme neuveria, že ide o vaše osobné zásoby!

Ak sa teda chcete vyhnúť problémom, pri kontrole určite spolupracujte. Na otázky odpovedajte pravdivo.

Takisto sa neodporúča prekročiť stanovené limity, čo sa týka množstva. Ak by vás totiž podozrievali, že tovar veziete na obchodné účely, cigarety a alkohol vám môžu byť skonfiškované. Rovnako môže byť skonfiškované aj vozidlo, ktorým ste tovar prevážali. A hrozí vám tiež spomínaný trest. Viac informácií nájdete tu.

Chcem poslať balík z Londýna na Slovensko, ako zistím cenu?

Cena za prepravu je vždy ovplyvnená miestom preberania či odovzdania zásielky vo Veľkej Británii. Vôbec tu nerozhoduje, kde na Slovensku zásielka smeruje. Veľmi jednoducho zistíte cenu za prepravu v našom cenníku.

Cenník prepravy

Akým spôsobom riešite balíkovú prepravu?

Máme vlastný vozový park, takže sa nikdy nestane, že Vašu zásielku príde prevziať, alebo odovzdať niekto iný v našom mene.

Balíková preprava je u nás riešená výlučne spôsobom "DOOR TO DOOR", to znamená, že náš kuriér preberie Vašu zásielku na adrese ktorú ste uviedli vo Vašej objednávke a ten istý kuriér ju odovzdá na mieste určenia. To znamená, že zásielky NEPREKLADÁME do iných áut, ani ich NEPREPOSIELAME prostredníctvom iných prepravných / doručovacích spoločností.

Koľko dní vopred musím zaslať svoju objednávku o preprave zásielky?

Keďže na našej stránke pravidelne oznamujeme najbližší transport zásielok, môžete Vašu objednávku zaslať kedykoľvek a následne potom prispôsobíme jej dodanie najbližšiemu termínu prepravy. Sledujte preto pozorne nové termíny, poprípade sa prihláste k odberu našich noviniek v ktorých Vás budeme pravidelne informovať o najbližších termínoch prepravy.

Termíny prepravy

Odchádzam na dlhšiu dobu mimo domova, môžete prosím prebrať zásielku v časovom predstihu?

Naša kuriérska služba sa snaží vyhovieť svojim klientom a preberanie zásielok sa realizuje vždy po telefonickom dohovore, ale môžete nás aj vy skôr upovedomiť, buď mailom alebo telefonicky.

Kontaktujte nás

Bývam v meste, ktorí sa nenachádza vo Vašom zozname, ako zistím cenu prepravy?

V prípade ak mesto, kde bývate nenájdete v našom zozname, nájdite si prosím v zozname najbližšie miesto a jednoducho si vypočítajte cenu prepravy.
Ak posielate zásielku z/do Walesu, Škótska alebo iného vzdialeného mesta, napr. Plymouth, spokojne nás kontaktujte a spolu dohodneme najlepší spôsob prepravy.

Cenník prepravy

Je možné cez Vašu spoločnosť poslať z/do UK kufor, resp. batožinu alebo to musí byť len balík?

Naša spoločnosť mirectransport.eu ako kuriérska služba, prepravuje všetky druhy batožiny, vrátane kufrov, ruksakov, tašiek s povoleným obsahom na prepravu.
Taktiež prepravujeme motorky, bicykle, nábytok, paletové zásielky a iné rôzne predmety spĺňajúce kritériá našej prepravy.

Podmienky prepravy

Ako si zistím cenu za prepravu mojej zásielky?

Jednoducho. V cenníku prepravy si vyberiete Vašu lokáciu - umiestnenie a po zvážení Vašej zásielky si vynásobíte váhu koeficientom hmotnosti. Tým zistíte približnú cenu za prepravu Vašej zásielky. Vaša zásielka Vám bude ešte raz prevážená pri prebratí zásielky našim kuriérom a bude Vám upresnená aj jej cena.

Akým spôsobom je možné zaplatiť za prepravu?

Prepravné je uhrádzané v hotovosti a to vždy pri preberaní, alebo odovzdávaní zásielky a to v eurách, českých korunách alebo librách.

Cenník prepravy

Je v cene prepravy zarátané aj poistenie zásielky?

Áno nakoľko všetky zásielky sú poistené proti ich poškodeniu alebo odcudzeniu.

Ako správne zabaliť zásielku určenú k preprave?

Rady a tipy ako správne zabaliť zásielku, aby sa počas prepravy minimalizovalo riziko poškodenia.

Venujte prosím pozornosť radám na správne zabalenie zásielky. Ak nemáte k dispozícii vhodné baliace materiály, môžete si ich objednať v sekcii 'Baliace materiály'.

Spoločnosť mirecransport.eu prepravuje rôzne typy zásielok od kartónových krabíc, cez kufre, nábytok až po elektroniku. Každá zásielka musí byť zabalená a pripravená na transport! Naša spoločnosť má právo odmietnuť prevziať zásielku, ktorá nebude vhodným spôsobom zabalená.

Každá zásielka by mala byť označená adresou a telefónnym číslom príjemcu. Náš pracovník pri preberaní zásielky skontroluje, resp. označí každú položku nálepkou alebo štítkom podľa povahy zásielky.

Ak vám to charakter vašej zásielky dovoľuje, odporúčame ju zabaliť do pevných kartónových krabíc. Ale pozor, krabice, ktoré nie sú úplne vyplnené sa môžu stlačiť a naopak, preplnené môžu prasknúť a vaša zásielka sa tým poškodiť. Veľkosť kartónovej krabice voľte podľa obsahu zásielky.

Je nevyhnutné, aby boli krehké zásielky (taniere, sklo, keramika a pod.) dobre obložené výplňou a vkladané do stredu pevnej kartónovej krabice. Dbajte na to, aby sa nedotýkali žiadnej zo stien krabice. Samotná nálepka 'KREHKÉ' alebo 'FRAGILE' je len upozornením pre prepravcu, tá vašu zásielku neochráni. Zásielka musí byť v prvom rade dobre zabalená.

Elektronika (laptopy, počítače, LCD TV, mobilné telefóny, domáce kiná a pod.) musí byť zabalená v originálnom obale a označená nadpisom 'KREHKÉ' alebo 'FRAGILE', inak nebude akceptovaná na prepravu.
Väčšie predmety určené na prepravu musia byť tiež správne pripravené.

Nábytok - skrine alebo stoly by mali byť rozložené a oblepené bublinkovou fóliou.

Bicykel - riadidlá bicykla musia byť otočené o 90 stupňov, pedále nasmerované dovnútra, prípadne odmontované úplne.

Akým spôsobom ručíte, že moja zásielka sa počas prepravy nepoškodí?

CMR Poistenie

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku?

Napíšte nám

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku? Napíšte nám!

captcha

 

Tag: